Kokon niemowlęcy

Sortuj produkty
sortuj wg :

Kokon dla niemowlaka

Kokon dla noworodka to wielofunkcyjny gadżet, który przybył do nas z krajów skandynawskich. Mniejsza wersja sprawdza się najlepiej od 0 do 6 miesięcy, większe mogą posłużyć dłużej. Przede wszystkim jest to idealny otulacz, pomaga maleństwu poczuć się jak w brzuszku u mamy. Włożony do łóżeczka pełni rolę ochraniacza - dziecko nie uderza się o szczebelki. Ponadto, kiedy mamy do czynienia z ulewaniem, pomaga w utrzymaniu przez Maleństwo pozycji spania na boku. W łóżku rodziców zabezpiecza przed sturlaniem, zgnieceniem czy zaginięciem pod kołdrą. Może być używany jako mata na podłodze, przenośne a nawet turystyczne łóżeczko.

-
Wybierz
 • Mu&Mu (6)
 • Kokon dla dziecka

  W krajach skandynawskich kokon znany jest już od kilkudziesięciu lat. U nas to wciąż nowy gadżet, który przekonuje do siebie coraz większą ilość rodziców.

  Kokon niemowlęcy – inaczej nazywany też gniazdko niemowlęce przypomina kształtem ponton. Jego środek jest płaski a otaczają go niezbyt wysokie, miękkie burty. Kokon chroni dziecko przed zgnieceniem w czasie snu z rodzicami i w trakcie dnia przy starszym rodzeństwie. Otula, aby zapewnić spokojny sen i ułatwia opiekę nad niemowlęciem. To sprawia, że jest chętnie przez rodziców wybierany i polecany. Coraz częściej staje się numerem 1 na wyprawkowej liście.

  Kokon dla niemowląt zazwyczaj kupuje się raz, dlatego warto wybrać taki, który będzie dostosowany do potrzeb maluszka i oczekiwań rodziców.

  Kokon niemowlęcy rozmiar

  Rozmiar kokonu to coś nad czym zastanawiają się rodzice i niestety myślą: im większy tym lepszy. Pytanie dla kogo lepszy – dla dziecka czy dla rodziców? Odpowiedź: dla nikogo!

  Kokon dla niemowlaka przydaje się w pierwszym półroczu życia dziecka. Ma on otulać maluszka, zmniejszać przestrzeń dookoła, by noworodek czuł się bezpiecznie, niczym w brzuszku mamy. Roczne dziecko już takiego otulenia nie potrzebuje. Tak więc nie ma sensu kupowanie gniazda dla niemowlaka  na wyrost - to tak jakby kupować bodziaka dla 5-latka! Zbyt duży kokon nie spełni swojej roli i maluszek niechętnie będzie w nim przebywać.

  Kokon dla noworodka ochrona

  Gniazdo dla niemowlaka ma chronić maluszka przed zgnieceniem podczas wspólnego spania z rodzicami – nie może być za duży, gdyż zajmie w łóżku zbyt wiele miejsca i nikomu nie będzie wygodnie. Optymalny rozmiar kokonu powinien wystarczyć do około 7-8 miesiąca, mieć taka powierzchnię wewnętrzną by mogło w nim leżeć ( i czuć się otulone) jedno dziecko.

   

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

  Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl